Gemeente Mook en Middelaar heeft nieuw plan voor veiligheid

De gemeente Mook en Middelaar heeft een nieuw plan gemaakt voor veiligheid in de komende vier jaar. Dit plan heet het Integraal Veiligheidsbeleid (IVB). Hierin staat wat de gemeente doet om Mook en Middelaar veilig te maken en te houden. Belangrijke onderwerpen zijn criminaliteit, zorg en veiligheid, digitale veiligheid, spanningen in de samenleving, een fijne woonomgeving en noodsituaties. Het doel is dat inwoners, ondernemers en bezoekers niet alleen veilig zijn, maar zich ook veilig voelen. Burgemeester Inge van Dijk legt uit waarom dit belangrijk is: “We willen dat iedereen in onze gemeente zich prettig en veilig voelt. Dit doen we door problemen op tijd te zien en samen te werken aan goede oplossingen.”

Samenwerken voor een veilige gemeente

De gemeente werkt samen met de politie, het Openbaar Ministerie, de Veiligheidsregio Limburg-Noord, Zorg- en Veiligheidshuizen en andere gemeenten. Ook inwoners en ondernemers helpen mee door verdachte situaties te melden of mee te doen aan buurtpreventie. Elk jaar bekijkt de gemeente welke onderwerpen extra aandacht nodig hebben. Dit wordt vastgelegd in een speciaal document, zodat de aanpak altijd past bij wat er op dat moment speelt.

Zes belangrijke onderwerpen

die Veiligheid in Mook en Middelaar in 2025 kort samenvat. Met 6 kaders met opsommingen die in de tekst staan.

Het veiligheidsbeleid richt zich op zes belangrijke thema’s:

  • Criminaliteit tegengaan – Samen werken om georganiseerde misdaad en illegale activiteiten te voorkomen.
  • Zorg en veiligheid – Hulp bieden aan mensen die zorg nodig hebben en in een onveilige situatie zitten.
  • Digitale veiligheid – Mensen beschermen tegen internetcriminaliteit en nepberichten.
  • Spanningen in de samenleving – Problemen en conflicten in de buurt vroeg herkennen en oplossen.
  • Veilige woonomgeving – Overlast en kleine misdrijven aanpakken, zodat iedereen fijn kan wonen.
  • Voorbereiding op noodsituaties – Zorgen dat de gemeente snel en goed kan reageren bij een crisis.

Iedereen kan helpen

De gemeente moedigt inwoners en ondernemers aan om mee te helpen. “Als we samen opletten en verdachte situaties melden, maken we onze gemeente veiliger,” zegt burgemeester Van Dijk. Met dit nieuwe veiligheidsbeleid werkt Mook en Middelaar aan een prettige en veilige plek om te wonen, werken en recreëren.